Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novosti Sela
 
PrijemPrijem  Novosti selaNovosti sela  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Zadnje teme
» Pitanje za Presednika Opstine ?
Zatvaranje Skole u selu Batincu Icon_minitimePon Mar 16, 2009 1:21 am od Admin

» Pusta Batinacka Nova Godina
Zatvaranje Skole u selu Batincu Icon_minitimePon Mar 16, 2009 1:19 am od Admin

» PC Servis - Deki
Zatvaranje Skole u selu Batincu Icon_minitimePon Mar 16, 2009 1:17 am od Admin

» Slike mestana
Zatvaranje Skole u selu Batincu Icon_minitimePon Mar 16, 2009 1:15 am od Admin

» Rodoslovi sela Batinca .. Obavestenje !!!!
Zatvaranje Skole u selu Batincu Icon_minitimePon Mar 16, 2009 1:14 am od Admin

» Dokaz iz 2005 godine, na osnovu kojeg je postavljena Digitalna centrala
Zatvaranje Skole u selu Batincu Icon_minitimePon Mar 16, 2009 1:12 am od Admin

» Demonstracija u Svajcarskoj
Zatvaranje Skole u selu Batincu Icon_minitimePon Mar 16, 2009 1:08 am od Admin

» Veciti stazista zavrsio u Dezurnoj sluzbi ???
Zatvaranje Skole u selu Batincu Icon_minitimePon Mar 16, 2009 1:06 am od Admin

» DOKLE DA SELOM VLADA BANDA I STA JE SA SKOLOM ?
Zatvaranje Skole u selu Batincu Icon_minitimePon Mar 16, 2009 1:05 am od Admin

Partneri
 
 
ImageChef.com - Custom comment codes for MySpace, Hi5, Friendster and more
 
Traži
 
 

Rezultati od :
 
Rechercher Napredna potraga

 

 Zatvaranje Skole u selu Batincu

Ići dole 
AutorPoruka
Admin
Admin



Broj poruka : 272
Datum upisa : 15.02.2009

Zatvaranje Skole u selu Batincu Empty
PočaljiNaslov: Zatvaranje Skole u selu Batincu   Zatvaranje Skole u selu Batincu Icon_minitimePon Mar 16, 2009 12:09 am

By x-man @ 21:30 :: 529 Views :: 13 Comments ::
Postovani mestani ......


Nakon toliko vremena desilo se ono cega smo se svi mi pribojavali, a to je da nam se Skola u selu zatvori.

Skola koju svi pamtimo i koja je svima nama urezala neizbrisivo secanje na najlepse dane iz najranijeg detinjstva i prvih skolskih dana. U istoj skoli smo svi mi ucili prva slova i upravo tu smo i stekli prve drugove ili drugarice, tu smo ucili da cenimo i postujemo osnovne ljudske vrednosti i morale.

Kada kazem ljudske vrednosti, mnogi bi se od nas upitali ??? "A zasto nas bas zanima, i sto se nas tice to sto je Skola u fazi raspadanja i morala iz sigurnosnih razloga da se zatvori."

Skola je zatvorena zato sto su bili ugrozeni zivoti nasih malisana upravo onih od kojih svi mi ocekujemo, da nas u svemu prevazidju da budu bolji i uspesniji od nas.

Kako da to trazimo od njih kada im ne pruzamo ni minimum da bar i oni imaju uslove da uce kao sto smo mi nekada ucili u nasoj Skoli.

Upravo iz tih razloga apelujem na sve nase postene mestane da dovrsimo ono sto smo zapoceli i ne dozvolimo da nas buduca pokolenja pamte samo po: ZLOBI , NESLOZI I LJUBOMORI , time necemo nista postici .

Najlakse je biti necovek i uciniti ruzno delo.

Budimo jednom ljudi i uradimo nesto plemenito po cemu ce nas nasi malisani zauvek pamtiti i cime ce se vecno ponositi (Zavrsimo nasu novu zapocetu Skolu.)

Pozdrav svima ......
Nazad na vrh Ići dole
https://batinac.forumieren.com
Admin
Admin



Broj poruka : 272
Datum upisa : 15.02.2009

Zatvaranje Skole u selu Batincu Empty
PočaljiNaslov: Re: Zatvaranje Skole u selu Batincu   Zatvaranje Skole u selu Batincu Icon_minitimePon Mar 16, 2009 12:10 am

Prikazi artikle

Sadasnji artikli | Kategorije | Pretraga | Sindikacija
Maoji artikli | Napisi artikal | Odobreni artikli | Admin opcije

4. decembar 2006
Zatvaranje Skole u selu Batincu
By x-man @ 21:30 :: 530 Views :: 13 Comments ::
Postovani mestani ......

Nakon toliko vremena desilo se ono cega smo se svi mi pribojavali, a to je da nam se Skola u selu zatvori.

Skola koju svi pamtimo i koja je svima nama urezala neizbrisivo secanje na najlepse dane iz najranijeg detinjstva i prvih skolskih dana. U istoj skoli smo svi mi ucili prva slova i upravo tu smo i stekli prve drugove ili drugarice, tu smo ucili da cenimo i postujemo osnovne ljudske vrednosti i morale.

Kada kazem ljudske vrednosti, mnogi bi se od nas upitali ??? "A zasto nas bas zanima, i sto se nas tice to sto je Skola u fazi raspadanja i morala iz sigurnosnih razloga da se zatvori."

Skola je zatvorena zato sto su bili ugrozeni zivoti nasih malisana upravo onih od kojih svi mi ocekujemo, da nas u svemu prevazidju da budu bolji i uspesniji od nas.

Kako da to trazimo od njih kada im ne pruzamo ni minimum da bar i oni imaju uslove da uce kao sto smo mi nekada ucili u nasoj Skoli.

Upravo iz tih razloga apelujem na sve nase postene mestane da dovrsimo ono sto smo zapoceli i ne dozvolimo da nas buduca pokolenja pamte samo po: ZLOBI , NESLOZI I LJUBOMORI , time necemo nista postici .

Najlakse je biti necovek i uciniti ruzno delo.

Budimo jednom ljudi i uradimo nesto plemenito po cemu ce nas nasi malisani zauvek pamtiti i cime ce se vecno ponositi (Zavrsimo nasu novu zapocetu Skolu.)

Pozdrav svima ......





Comments
By Canon @ 5. decembar 2006 8:39 Delete
Da postovani mestani, Skola nam se zatvorila SRAMOTA JE ZAR NE ????
Kako i nebi bilo, kada se vise od pola stanovnistva nije odazvalo u Akciji oko prikupljanja novca za nasu Skolu. GDE STE BRE LJUDI BILI DO SADA ????

Svima nama je poznato da su ljudi poput Vidojka i Voje vec davno govorili da nam treba Skola, naravno POJEDINCIMA TO NIJE ODGOVARALO PA SU ZATIM POSTO ZA SKOLU NI DINARA NISU DALI, KRENULI U RAZBIJANJU TE AKCIJE...

Bas ti najveci inicijatori koji su uticali da se pare za Skolu ne daju su danas najvise pogodjeni.
Da naravno, sada im ne odgovara da decu voze za Cupriju pa cute ko pokisle Macke u nadi da ce organizatori za izgradnju Skole sto pre nekako zavrsiti vec zapoceto.
Umesto sto cute trebali bi da se dogovore i sloze da skupe koji dinar i pridruze se ljudima koji su zapoceli gradnju nove Skole ...

Zato i ja APELUJEM NA SVE NASE MESTANE DA SE I DALJE ODAZOVU OVOJ AKCIJI KOJU VODE VIDOJKO I VOJA. Koliko mi je poznato fali jos oko Fr 3.500.- ,da bi se isplatio deo koji mi dugujemo, a posle toga prelazi sve u ruke Opstine i Ministarstva i oni su duzni da dalje finansiraju do zavrsetka gradnje...

Postovani mestani, veliki pozdrav za sve u nadi da cemo se ipak sloziti ......



--------------------------------------------------------------------------------
By Ljatifi @ 5. decembar 2006 11:36 Delete
Za ovo sto se skola zatvorila treba nasi mestani ad se zahvalimo "Ali-babi-TURSKOJ-SVABI" i njegovim 40 razbojnika.

Licno Ali-baba pozvao na bojkot gradjena za protiv nove skole da nedaju ljudi pare.
Zato smo doziveli da nam se skola zatvori.

Poruka je da slusate dalje Ali-babu TURSKOG-SVABU dogurace selo Batinac daleko snjim ????

Pozdrav svima..



--------------------------------------------------------------------------------
By DEKI DELIJA @ 5. decembar 2006 13:30 Delete
Eve i ja da vi dam moj komentar na ovu tema, ko prvo nije ali baba kriv jer sas ovi glupaci u selo nemože da se dogovori da napravi ni jedan rupu za bunar a kamoli toliku zgradu, a ko drugo nije ovo tužan vest nego radostan a ako mi neverujete pitajte decu i njihove roditelji. Ja sam licno pričao sas nji i odgovori su sledeći, deca kažu: Super! Ne idemo više u školu... roditelji kažu: ...ma jebemti školu i ja sam bio u školu a sada čistim štalu... koji će nam kurac škola, od motiku se živi a ne od školu..., ...ovom mom sve sam mu dao majkemu ga steram a on opet ništa nezna i bolje je da ne ide više u školu..., ...kupio sam mu nove čizme za školu a oni je zatvoriše ali super duže će da mu traju čizme... i još mnogobrojni komentari pljušte svaki dan ali je vest ipak radosna!!! DOLE ŠKOLA!!! ŽIVELA MOTIKA!!!



--------------------------------------------------------------------------------
By Tika @ 5. decembar 2006 15:23 Delete
Tacno DEKI DELIJA Ali-babi TURSKOJ SVABI ni skola a ni studiranje mu nije pomoglo.
Jos grdji se veatio haha.
Pa jos i skolu nam zatvori i put nam ne zakrpi ni asvalt ne napravi .
Alal vera samo tako nastavi NECES DUGO????




--------------------------------------------------------------------------------
By donator @ 6. decembar 2006 16:01 Delete
Izgleda da ti nisi naucio osnovnu lekciju x- man u tu skolu,kao sto si gore naveo"da cenis i postujes osnovne ljudske vrednosti i morale".A izgleda i neznas sta to znaci.
Skola nije zatvorena zato sto su bili ugrozeni malisani, jer da je opstina tako mislela trebali su odavno da je renoviraju ili da je naprave.
Skola je morala da se zatvori kad tad ali su sad imali razlog(onaj zemljotres od pre mesec dva).
Nemarljivost nerad i neinteresovanje nase opstine tj.nasih politicara je dovelo do konacnog zatvaranja skole.Ti x-man izgleda nerazumes neke stvari.Skola i skolsko dvoriste,Dom i plac okolo je Opstinsko,put i rupe isto itd.Znaci ocu da kazem nije to "privatna skola"da bi je mi gradili,vec se to odvaja iz Budzeta.To sto oni nama nedaju nista to je drugi problem.To je sramota za njih a ne za nas.



--------------------------------------------------------------------------------
By x-man @ 6. decembar 2006 17:10 Delete
Ovo je strasno kada citam tvoj komentar donatore pitam se dali si uopste i posecivao tu skolu sto su nam sada zatvorili.
Da je drugacije nebi razmisljao na tako primitivan nacin i sto si se bre uhvatio za opstinu ko pijan za tarabu.
Vec duze vremena pratim tvoje komentare i nemogu da shvatim da ti razmisljas isto kao i jedan osamdesetogodisnjak koga nista ne zanima i koji ocekuje da mu opstina sve napravi a nisi se mozda upitao a od kog novca?
Koliko godisnje placas porez opstini od koje toliko ocekujes.
Kazi svima nama pa ce da izracunamo koliko je to dinara i sta smo sve mogli da uradimo od toga a opstina nije uradila.
Ja znam ko si ti donatore znam da zivis i radis u Svajcarsku ,tacno je da tamo opstina pravi puteve,skole i sve ostalo a ti nam sada kazi koliko
tamo placas porez pa cemo lako doci do zakljucka da i tamo isto ti finansiras puteve , skole isve ostalo ali ti to ne vidis zato sto tamo sve radis indirektno ako i znas sta to znaci.
Zato prestani da nam svima solis pamet i ucis ko sta treba da nam uradi i to bez novca.
Nula +Nula jednako je DUPLO GOLO zato nemoj vise da trazis nemoguce,. nego se pridruzi naprednim snagama ovog sela ako hoces da i ti dozivis novuSkolu,Asfalt,Crkvu i drugo sto treba nasem selu.
Nadam se da ovakvih poput tebe nema puno u nasem selu u protivnom nema nam pomaka sa MRTVE TACKE.



--------------------------------------------------------------------------------
By donator @ 6. decembar 2006 18:18 Delete
Ti x-man sad si dokazao koliko si inteligentan tj. kolko nisi.Ako si ti lud da pravis ono sto Opstina treba da pravi izvoli pa napravi,a nemoj da teras narod da odvaja od usta.Nije opste bitno koliko placamo porez, bitno je sta nam Opstina pruza.
Sta nam je Opstina napravila do sad ako znas kazi sta?
To se ne racuna tako kao sto ti mislis:Kolko placas porez tolko ti Opstina napravi.To se racuna proporcionalno.Ove godine se pravi ono tamo a iduce ovo ovamo i tako ravnomerno i svima podjednako. Jer opet da napomenem svi placamo taj porez(neko manje a neko vise)a nista nemamo od toga.Nemoraju oni da naprave Svajcarsku kod nas ali bre shvati jednom da oni nama osnovne stvari ne pruzaju:skolovanje ,put i ostalo....



--------------------------------------------------------------------------------
By x-man @ 6. decembar 2006 19:01 Delete
Kakva proporcija kakvi bakraci od koje proporcije ti zelis vise ,pa zar ti nije dovoljno sto ti opstina i drzava ucestvuje u izgradnji skole sa 8000000 dinara izracunaj koliko je to franaka cirka160000chf. Da ti nije malo i koliko godina treba da selo plati porez opstini da bi se sakupilo8000000dinara odnosno 160000chf.
Pitao bih te samo jos jedno kada bi Svajcarska bila ono sto jeste da tamo placas30-40franaka porez godisnje umesto sto sada placas po 4000-5000franaka.Mislim da sam ti sad docarao proporciju i shvati da bez malo naseg truda i pomoci nema napredka nasem selu.Nase selo ucestvuje sa 3500000dinarato je oko 70000franaka i niko nije morao da odvoji od usta da bi dao novac.
Cela akcija je na dobrovoljnoj bazi odnosno ko kako zeli i u zavisnosti od licne mogucnosti,niko nije bio podcenjivan ako nije mogao da da vise od mogucnosti pa makar to bilo i200-300franaka ti ucesnici su jednako vrednovani i cenjeni kao i neko sto je dao par hiljada franaka.Da je vise sloge i nije bilo potrebno da se da vise od 200-300franaka po domacinstvu da bi se doslo do cifre od 70000chf koliki je nas deo u izgradnji skole.
Naravno to nije bilo tako iz razloga sto je bilo vise ovakvih matematicara kao sto si ti donator i sto bi uz pomoc neke proporcije od NISTA napravili NESTO nazalost to moze ali samo u crtanim filmovima a mi zivimo u realnom svetu i ovde vaze drugi zakoni i proporcije.
Pozdrav svima.



--------------------------------------------------------------------------------
By DEKI DELIJA @ 6. decembar 2006 19:08 Delete
i ja mislim da bi trebala opština da finansira projekat škole ali zamisli kada opština nemože da isfinansira najosnovnije ptrebštine za decu (sveske, olovke, knjige...) a kamoli toliku školu i besmisleno je da dalje o tome diskutiramo, nego predlažem da složno pljunemo po hiljadarku pa da nas bog vidi ali kada već sami finansiramo školu ja predlažem da otvorimo viši kopački fakultet i za početak primimo samo studenkinje ja ću da im skinem mrak sa oči i to besplatno... mislim dok nam ne krene malo a posle možemo i da naplatimo pa da vidiš kako će biti i puteva i crkve... ma ima da budemo jači i od amera



--------------------------------------------------------------------------------
By donator @ 6. decembar 2006 19:49 Delete
X-man ja mislim da si ti ipak u zabludi.Da su oni hteli da naprave skolu ne bi prosili od narod odredjenu sumu.Znaci nece da je prave.A sto se tice poreza i tu nisi u pravu jer to sto ti racunas to je prosta matematika tj. sabiranje.Da u svetu tako rade nebi nikad nista napravili niti imali.EVROPA BI ZIVELA U BEDI I SIROMASTVU da su tako sabirali i oduzimali POREZ.Nego se ovde radi i gradi covece to je formula napredka a ne nerad nemarljivost i kradja i unistavanje tudje imovine.I gledati kako ziveti od nerada e zato mi nemamo skolu i sve ostalo...



--------------------------------------------------------------------------------
By x-man @ 6. decembar 2006 20:26 Delete
Donatore vidim da si se zbunio i verujem da ni ti sam neznas sta si hteo zadnjim komentarom da kazes. Ja te ne razumem a verujem da te i vecina posetilaca sajta ne razume,izvini molim te dali
mozes da mi malo prevedes.
Pozdrav.



--------------------------------------------------------------------------------
By Silja @ 6. decembar 2006 20:41 Delete
X-man zamolio bi te da nasem DONATORU da ne zameris.
Jer njemu smeta ono selo ociglrdno po svim njegovim komentarima ali oprostitemu, jer to on nije kriv to vec BOG ka je obdario tako nemojte da mu zamerate to je zalostan slucaj...

Pozdrav za sve a posebno za tebe DONATORE.....



--------------------------------------------------------------------------------
By Ljatifi @ 8. decembar 2006 11:44 Delete
Nas Ali-baba-TURSKA-SVABA najzad resio da sazove zbor veceras...
Da vidimo sta ce da slaze veceras na zbor hahaha.

Uzmite motke rebra da mu brojimo ostavi nam decu nepismenu.


Ljudi ajmo na ZBORRRRRRRRRRRR..
Nazad na vrh Ići dole
https://batinac.forumieren.com
 
Zatvaranje Skole u selu Batincu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Promena u selu
» Pocinje izgradnja nove Skole
» Prava istina o izgradnji Osnovne Skole u Batincu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Sve Kategorije :: Sve Novosti Sela-
Skoči na: